Home مجله خبری فرهنگی و هنری لطفا از زبان نسل خود سخن بگویید

لطفا از زبان نسل خود سخن بگویید

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

محمد مهدی اسلامی در خبرآنلاین نوشت: اینکه آقای زیباکلام بخواهد جمع اضداد را در رفتار و گفتار خود یکجا گرد آورد، مشمول محال عقلی نخواهد بود. اما خوب است حداقل پا از کفش نسل ما بیرون بکشد.

مشهور است که دانشمندان علم سیاست همیشه دنبال مطالعه از طریق مشاهدهٔ رفتار نخبگان سیاسی، نهادها و افراد یا گروه‌ها بوده‌اند تا بتوانند الگوهای کلی مناسبی را که بتوان نظریه‌های سیاسی را بر روی آنها استوار کرد، ارائه دهند. اما اگر نوبت به کوزه گر افتد، کار سخت خواهد بود. آن هم کوزه گری که علاقه زیاد به آب خوردن از کوزه شکسته دارد.

صادق زیباکلام نمونه ای از جمع اضداد است. اینکه با کارشناسی ارشد مهندسی شیمی هیأت علمی دانشکده فنی دانشگاه تهران باشی و با اخذ یک مدرک دکترای سیاسی با همه ماجراهایش، میهمان دانشکده علوم سیاسی شوی؛ آنگاه از همه آنهایی که کل دوره تحصیل خود را به دانش این حوزه پرداخته اند، بیشتر ژست علمی بگیری و هر رطب و یابس را با ژست استاد دانشگاهی تحویل جامعه دهی؛ از کمتر کسی بر می آید.

یک سرچ چند دقیقه ای نشان خواهد داد که از این دست اضداد زیاد است. مثلا در جامعه ای که هنوز زخم ۲۵۰۰ ساله استبداد در آن التیام نیافته، پرچم دفاع از رضاخان به دست بگیری و از نماد دیکتاتوری با ژست روشنفکری و آزاداندیشی دفاع کنی، یا اینکه از اسید پاشی اصفهان تا عدم گشایش اقتصادی پس از برجام را به رقیب داخلی نسبت دهی اما در باب «توهم توطئه» کتاب بنویسی و …

اما تازه ترین آن سخن گفتن یک متولد ۱۳۲۷ از زبان نسل من است! آقای زیباکلام این بار نه از منظر سیاسی یا شیمی بلکه از منظر جامعه‌شناسي فرموده اند « اصولگرایان نامزد ریاست جمهوری نمی شوند چون می دانند بین متولدان دهه های۶۰و۷۰محبوب نیستند.»

به عنوان یک متولد دهه ۶۰ که دانش آموخته رشته مستمسک قرار گرفته اخیر هم هست؛ از آقای دکتر زیباکلام استدعا دارم هرچه می خواهند بگویند از زبان نسل خودشان سخن بگویند.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…