Home مجله خبری فرهنگی و هنری مردم کره جنوبی خواهان همراهی با ملت ایران

مردم کره جنوبی خواهان همراهی با ملت ایران

2 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ایرنا: سفیر کره جنوبی در تهران در مراسم افتتاحیه نمایشگاه خوشنویسی مشترک ایران و کره جنوبی گفت: ما مردم کره می خواهیم شانه به شانه مردم ایران در یک جهت و در حالی که نگاه هایمان به یک سمت است بایستیم و با هم حرکت کنیم.

 

«کیم سئونگ-هو» در این مراسم که عصر روز سه شنبه در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد، افزود: ماه می سال گذشته که رئیس جمهوری کره جنوبی برای نخستین بار به کشور ایران آمد، رابطه میان این دو کشور را با عنوان «دو کشور دوست و همراه» توصیف کرد.

وی هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه را به نمایش گذاشتن همین دوستی و همراهی اعلام کرد و ادامه داد: امیدوارم که بتوانیم دوستان خوبی برای کشور ایران باشیم؛ اما قبل از اینکه بخواهیم یک نفر را به عنوان دوست خودمان بپذیریم باید او را بشناسیم.

سئونگ-هو افزود: اگرچه روش خوشنویسی زبان ما تفاوت های بسیاری با روش خوشنویسی فارسی دارد، اما هنر خوشنویسی در کره جایگاه بسیار بالایی دارد و از همه ادیبان و بزرگان این کشور انتظار می رود که با خوشنویسی کره ای آشنا باشند.

سفیر کره جنوبی در ایران خاطرنشان کرد: اما دانستن اینکه در کره هم هنر خوشنویسی وجود دارد، شناخت کافی برای دوستی ایجاد نمی کند؛ قبل از هر دوست شدنی ما باید همراه واقعی یکدیگر باشیم.

وی تأکید کرد: ما مردم کره می خواهیم شانه به شانه مردم ایران در یک جهت و در حالی که نگاه هایمان به یک سمت است بایستیم و باهم حرکت کنیم.

سئونگ-هو همچنین از برگزاری رویدادهای فرهنگی – هنری مشترک دیگری هم خبر داد.

«محمدحسین ساکت» نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در انجمن خوشنویسان نیز در این مراسم گفت: ما نیز خواهان صلح و سازش و آرامش در منطقه هستیم.

وی افزود: همانطور که در شبه جزیره کره تنش داریم در منطقه ما نیز تنش هست؛ هنر از جمله خوشنویسی باید راه را برای صلح و آشتی هموار کند که البته کار آسانی نیست.

نمایشگاه خوشنویسی مشترک ایران و کره جنوبی از ساعت ۱۳ تا ۲۰ در نگارخانه پاییز خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه مندان است؛ این نمایشگاه تا نوزدهم مهرماه ۹۵ ادامه دارد.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…