معاملات بازار سرمایه رونق گرفت/حرکت شاخص بورس در مسیر رشد - ای پاتوق
: مسیر شما
اقتصادی و بازرگانی معاملات بازار سرمایه رونق گرفت/حرکت شاخص بورس در مسیر رشد

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته ای که گذشت با ۳۹۲٫۷۱ واحد افزایش و رشد ۰٫۴۹ درصدی به ۸۰٫۰۱۸ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار بورس، بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، شاخص کل بازار بورس در اولین روز معاملاتی با ۱۵۵٫۸۳ واحد افزایش و رشد ۰٫۱۵ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۷۹٫۵۳۱ واحد رسيد.

ارزش کل معاملات در این روز ۴۹۰ میلیارد تومان برآورد شد که از این مقدار نزديك به ۲۹۲ میلیارد آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بود.

بيشترين تاثير مثبت بر شاخص کل را نماد فملی با ۹۰٫۵۸واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد شپنا با (۳۶٫۲۳) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با۲٫۲۰  واحد کاهش نسبت به روز قبل به ۸۳۱ واحد رسید که زاگرس با ۱٫۴۱واحد بیشترین تاثير مثبت را بر ايفكس بر جای گذاشت.

اما در دومین روز کاری بازار سرمایه بازهم افزایش و رشد را شاهد بود بطوریکه شاخص کل با ۸۴٫۴۷ واحد افزایش و رشد ۰٫۱۱ درصدی نسبت به روز قبل به ۷۹٫۶۲۵ واحد رسید.

ارزش کل معاملات ۳۳۹  میلیارد تومان برآورد شد که از این مقدار نزدیك به ۱۹۴ میلیارد آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بود.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد فارس با ۵۷٫۲۱واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد فولاد با (۲۱٫۴۵) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با ۱واحد کاهش نسبت به روز قبل به ۸۳۰ واحد رسید که شاوان با ۰٫۶۹واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر ایفكس بر جای گذاشت.

اما شاخص کل در آخرین روز معاملات این هفته که سه شنبه ۹ آذرماه بود با ۳۹۲٫۷۱ واحد افزایش و رشد ۰٫۴۹ درصدی نسبت به روز قبل به ۸۰٫۰۱۸ واحد رسید. ارزش کل معاملات ۳۴۶  میلیارد تومان برآورد شد که از این مقدار نزدیك به ۲۵۷ میلیارد آن مربوط به سهم های بورسی و مابقی معاملات مربوط به بازار فرابورس بود.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نماد فارس با ۲۵۲٫۶۴واحد و بیشترین تاثیر منفی را نماد خودرو با (۳۲٫۴۵) واحد بر جای گذاشتند و شاخص فرابورس با ۰٫۴واحد افزایش نسبت به روز قبل به ۸۳۰ واحد رسید که مارون با ۰٫۹۷واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر ایفكس بر جای گذاشت.

روز شنبه:

بازار بورس روی خوش ندید

روز یکشنبه:

بازار بورس روی خوش ندید

روز سه شنبه:

بازار بورس روی خوش ندید

انتهای پیام/

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ای پاتوق |