Home مجله خبری اقتصادی و بازرگانی مناطق آزاد ورودی قاچاق کالا؟

مناطق آزاد ورودی قاچاق کالا؟

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری تسنیم: رئیس سابق منطقه آزاد اروند گفت: مناطق آزاد یکی از مبادی واردات بی رویه کالا و قاچاق است.

جواد معصومی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما  اظهار داشت: با توجه به گذشت ۲۲ سال از تاریخ تاسیس مناطق آزاد در این مدت این مناطق عملکرد مثبتی نداشته اند. پیش از فکر کردن درباره افزایش تعداد مناطق آزاد باید به کیفیت اداره آنها اندیشید.

وی با بیان اینکه مناطق آزاد یکی از مبادی واردات بی رویه کالا و قاچاق است گفت: مناطق آزاد سالانه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به صورت مستقیم از محل درآمد واردات کالا برداشت می کنند در حالی که در شش ماهه نخست امسال بودجه عمرانی کل کشور حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان محقق شده است.

رئیس سابق منطقه آزاد اروند افزود: برای یک هزار و ۱۵۰ شهر کشور ۴۱ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی مصوب شد که در شش ماهه نخست امسال کمتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان آن محقق شده است.

وی گفت: در آمد مستقیم هفت منطقه آزاد هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است در حالی که بقیه کشور حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه دارند.

معصومی با بیان اینکه مرز شلمچه کمتر از ۱۰ درصد از ۱۴ میلیارد دلار صادرات سالانه به عراق را به خود اختصاص داده است و این مرز به عنوان منطقه آزاد است افزود: اگر به دیگر پایانه های مرزی کشور پول تزریق شود آنها سکوهای صادراتی خوبی هستند.

رئیس سابق منطقه آزاد اروند گفت: مناطق آزاد به جز منابع مستقیم منابع غیر مستقیم مانند اخذ نشدن مالیات از صنایع و موضوع گردشگری را دارند.

وی افزود:‌ به عنوان نمونه پالایشگاه آبادان که در منطقه آزاد اروند قرار دارد هیچ مالیاتی پرداخت نمی کند و ۳۰ درصد ظرفیت پالایشی کشور را دارد.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In اقتصادی و بازرگانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…