Home مجله خبری ورزشی نایب رئیس فدراسیون وزنه‌برداری از احتمال کدام رسوایی می‌گوید؟

نایب رئیس فدراسیون وزنه‌برداری از احتمال کدام رسوایی می‌گوید؟

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :نایب رئیس فدراسیون وزنه‌برداری از احتمال کدام رسوایی می‌گوید؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دکتر باقری نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری و رئیس کمیته پزشکی این فدراسیون در گفت و گو با خبرآنلاین از تغییر شکل تست های دوپینگ و انجام تست با توجه به الگوریتم نمونه ها خبر داد، اتفاقی که به گفته دکتر باقری اگر به صورت گسترده نتایج آن اعلام شود، بی آبرویی برای همه وزنه برداری دنیا از جمله وزنه برداری ایران است.

اما دکتر باقری از کدام بی آبرویی می گوید؟ تا امروز فدراسیون جهانی نمونه های بعد از  ۲۰۱۲ و  المپیک لندن را بررسی کرده است. بررسی ای که موجب شد سعید محمدپور از چهارمی المپیک به طلای آن برسد. حال با توجه به این که فدراسیون پزشکی جهانی حتی نمونه های ۲۰ سال گذشته را هم دارند، این یعنی نمونه های تمام قهرمان های تمام این سالهای ما الان موجود است و ممکن است اتفاق عجیبی در وزنه برداری ما رخ بدهد.

ممکن است اتفاقی برعکس آنچه برای محمدپور رخ داد برای قهرمان های دیگر ما رخ بدهد. با تست های جدید  از نمونه های قدیمی، حتی ممکن است تمام مدال آوران وزنه برداری ما از معروفترین آنها تا کم نام ترینشان  متهم به دوپینگ شوند. این وزنه برداران اسامی مانند حسین رضازاده، کوروش باقری، فلاحتی نژاد، شاهین نصیرنیا، برخواه، حسین توکلی و کلی آدم دیگر را دربربگیرد. این رسوایی بزرگ که دکتر باقری از آن می گویدمی تواند برای همه باشد، همانطور که برای ایلیا و تعدادی دیگر از قهرمان های نامی وزنه برداری جهان بود. تست دوپینگ وزنه برداری تا پیش از این به این شکل بود که امکان سنجیدن نمونه ها تا ۴۵ روز قبل از انجام تست میسر بود اما  الان با این مدل جدید، تا ۵۰ سال قبل هم اگر نمونه ای باشد امکان بررسی و مثبت شدن آن وجود دارد. 

 

۴۳۲۵۸

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…