Home مجله خبری فرهنگی و هنری نشست اوکراین شکست خورد

نشست اوکراین شکست خورد

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ایرنا: نشست وزیران خارجه گروه نورماندی شامل روسیه، فرانسه، آلمان و اوکراین برای بررسی اوضاع این کشور در مینسک پایتخت بلاروس بدون پیشرفت و تقریبا با شکست کامل پایان یافت.

 

سرگئی لاوروف، پاول کلیمکین، ژان مارک ایرو و فرانک والتر اشتاین مایر وزیران خارجه روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان کشورهای عضو گروه چهار نورماندی امروز (سه شنبه) در پایتخت بلاروس پشت درهای بسته در باره دستورهای کار نشست گفت وگو کردند که بی نتیجه بود.

لاوروف پس از این پایان مذاکرات که زیر فشارهای ژان مارک ایرو وزیر خارجه فرانسه برای تمدید تحریم های ضدروسی برگزار شد، گفت: گفت وگوها بین وزیران امور خارجه چهار کشور هیچ دستاورد و پیشرفتی نداشت.

پایگاه خبری وزارت خارجه روسیه به نقل از سخنان وی نوشت: نکته مثبت نشست این است که نتایج اجلاس ماه گذشته سران برای حل مشکلات اوکراین زیر سئوال نرفت.

لاوروف ادامه داد: در دیدار سران توافق هایی صورت گرفت که اکنون راکد مانده است، در سطح کاری حتی نمی توان گام های همیشگی و در وهله اول امنیتی و اجرای اصلاحات سیاسی مورد توافق را برداشت.

وزیر خارجه روسیه اظهار کرد: در مذاکرات مینسک آماری از کمیسیون مشترک نظارت سازمان امنیت و همکاری اروپا ارائه کردیم که حاکی از نقض آتش بس از سوی ارتش اوکراین در منطقه دونباس دو برابر بیشتر (نسبت به مخالفان) است و همچنین دربرگیرنده وجود تسلیحات سنگین در منطقه حائل بود.

وی در پایان اظهار کرد: در مذاکرات انجام شده، هیچ طرفی حتی موضوع استقرار پلیس سازمان امنیت و همکاری اروپا یا هر نیروی دیگری را مطرح نکرد، ولی توافق شد مذاکرات گروه چهار نورماندی و گروه تماس در سطح کارشناسان ادامه یابد.

به گزارش ایرنا، با توجه به شکست نشست امروز و همچنین تاکیدهای وزیر خارجه فرانسه و همچنین دیگر مقام های اروپایی از جمله آلمان و انگلیس برای تداوم تحریم های ضدروسی، امکان دارد تنش ها بین غرب و مسکو افزایش یابد.

مناطق دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین پس از تغییر حکومت این کشور در ماه مارس سال ۲۰۱۴ و روی کار آمدن دولت غرب گرا در کی یف یکجانبه از اوکراین اعلام جدایی کردند.

حکومت مرکزی به دنبال این رویداد برای سرکوبی جدایی طلبان مناطق شرقی که بیشتر روس تبار هستند، نیروی نظامی اعزام کرد که جنگ و درگیری های خونین تا ماه فوریه سال ۲۰۱۵ ادامه یافت، اما سپس براساس توافق مینسک، آتش بس برقرار شد.

از آن زمان تا کنون آتش بس رعایت می شود و فقط هر از چند گاه وقایع محدود گلوله باران توپخانه ای یا خمپاره ای انجام می گیرد.

دولت اوکراین، روسیه را به حمایت از جدایی طلبان روس تبار منطقه دونباس و ارسال تسلیحات و تدارکات متهم و مسکو نیز این اتهام ها را رد می کند و از کی یف می خواهد با نمایندگان ساکنان این مناطق به توافق برسد و حقوق و خواسته های آنان را رعایت و برآورده کند.

از سال ۲۰۱۴ پس از سقوط دولت متمایل به مسکو در اوکراین با روی کار آمدن دولت جدید که سیاست نزدیکی به غرب به ویژه آمریکا را پیگیری می کند، روابط روسیه با طرف های مقابل وارد یک روند طولانی و رو به تشدید تحریم های متقابل شده است.

اختلاف اصلی غرب و مسکو بر سر الحاق شبه جزیره کریمه در دریای سیاه به روسیه در سال ۲۰۱۴ است که با برگزاری یک همه پرسی از اوکراین جدا شد.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…