نه اف بی آی و نه اپل؛ هیچ‌کدام نمی‌توانند قفل آیفون جدید تروریست مینه‌سوتا را باز کنند

به گزارش وب سایت ای پاتوق :نه اف بی آی و نه اپل؛ هیچ‌کدام نمی‌توانند قفل آیفون جدید تروریست مینه‌سوتا را باز کنند


فناوری اطلاعات > نرم افزار – اف بی آی در تلاش است تا آیفون ضارب داعشی مینه‌سوتا را باز کند اما ظاهراً گوشی وی جدید بوده و در صورت درخواست اف بی آی از اپل، امکان بازشدن قفل گوشی وجود ندارد.

به گزارش خبرآنلاین، ظهیر عدن کارمند شرکت خصوصی امنیتی و طرفدار داعش در سپتامبر با حمله به مردم در فروشگاهی در مینه‌سوتا ۱۰ نفر را با چاقو زد و توسط پلیس کشته شد.

مأموران اف بی آی تاکنون توانسته‌اند ۸۷۰ گیگ دیتا از کامپیوتر ضارب را به‌دست بیاورند اما به گره بزرگی برخورد کرده‌اند که همانا گوشی آیفون مظنون است.

هرچند مدل آیفون مشخص نشده اما کارشناسان می‌گویند آیفون ساخته‌شده در ۲ سال گذشته به‌قدری امنیت بالایی دارد که حتی خود اپل نیز نمی‌تواند قفل آن را باز کند و مسئله اینجاست که اگر اف بی آی از اپل درخواست کمک کند، عملاً به دربسته می‌خورد.

اف بی آی در کیس تروریست سن برناردینو و گوشی آیفون ۵C از متد موسوم به NAND mirroring tactics استفاده کرد تا بتواند دیتای گوشی را بخواند اما این بار ظهیر عدن که گوشی آیفون ۶ یا ۶ اس پلاس داشته، قصد خرید آیفون ۷ را داشته که اگر این کار را کرده باشد، هیچ شانسی برای باز کردن گوشی وجود نخواهد داشت.


 
۵۶۵۶

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس