Home مجله خبری فرهنگی و هنری «نه» ناطق‌ نوری به اصولگرايان

«نه» ناطق‌ نوری به اصولگرايان

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

روزنامه آرمان- سارا خوشنویس: چندي پيش بود كه حميدرضا جلايي پور از تئوريسين‌هاي جريان اصلاح‌طلبي گفته بود كه «اصولگرايان اكنون مشكل جدي مديريت و پايگاه اجتماعي دارند و براي حل مشكل خود بايد در خانه فردي همچون ناطق نوري را بزنند و علي مطهري را ليدر خود كنند.»

 

پيشنهاد جلايي پور از آن رو بود كه اصولگرايان پس از مرحوم مهدوي كني از خلأ مديريت سياسي در رنج هستند و همين مولفه سبب شده كه نتوانند رقيب خوبي براي جريان اصلاحات باشند، لذا براي پوشاندن ضعف‌هاي خود به تخريب جريان رقيب مي‌پردازند. اما ظاهرا ناطق نوري هنوز از رفتارهايي در جريان اصولگرايي گلايه دارد و تمايل آن‌چناني به پذيرش مسئوليت، حتي در حد سازماندهي انتخاباتي آنها ندارد، چرا كه اخيرا به درخواست اصوگرايان پاسخ منفي داده است.

 

دبيركل حزب اسلامي ايران زمين، به جزئيات جلسه اخير اعضاي شوراي مركزي حزب اسلامي ايران زمين با حضور حجت‎الاسلام ناطق نوري پرداخت و در اين باره توضيح داد: آقاي ناطق نوري يكي از اعضاي حزب ما هستند. يكي از پيشنهادات ما به ايشان رقابت با آقاي روحاني بود. من معتقدم اگر آقاي ناطق در عرصه رقابت حضور پيدا كند بسياري از معادلات برهم مي‎خورد. ابوالقاسم رئوفيان با بيان اينكه «شايد ناطق نوري يكي از گزينه‌‎هاي اصولگرايان در انتخابات رياست‌جمهوري باشد»، گفت: ايشان يك اصولگراي اصلاح‎طلب است و اكثر اصلاح‎طلبان معتدل آقاي ناطق را قبول دارند و در صورت حضور وي در عرصه رقابت، قطعا اقبال بسيار خوبي از سوي طيف‎هاي معتدل سياسي اصلاح‌طلب و اصولگرا نسبت به وي صورت مي‌گيرد. دبيركل حزب اسلامي ايران زمين درباره اينكه «آيا ناطق نوري چنين پيشنهادي را قبول كرد يا خير؟»، اظهار كرد: ايشان نه درخواست ما را رد كرد و نه پذيرفت؛ تنها سكوت كرد. اما من نيز به ايشان گفتم اگر قصد «حضور و رقابت» را نداريد، يك جبهه با اسم «اعتدال» يا «وحدت ملي» با محوريت شما تشكيل شود.

درباره قاليباف شفاف‌سازي شود

رئوفيان در پاسخ به اين پرسش كه «حزب متبوعش از چه فردي براي انتخابات رياست‌جمهوري سال ۹۶ حمايت مي‎كند؟»، اظهار كرد: فعلا از هيچ‌كسي قصد حمايت نداريم. ما جدول مكانيزم ارزيابي و شاخصه‌هايي را در نظر گرفته‌ايم تا همه كساني را كه به عنوان گزينه مي‎توانند روي ميز انتخابات قرار بگيرند در سبد ارزيابي بررسي مي‌كنيم. اين فعال سياسي اصولگرا در اين باره اضافه كرد: قطعا آقاي روحاني يكي از افرادي است كه در اين سبد ارزيابي قرار مي‎گيرد. ما كانديداها را بر اساس شاخصه‎هاي مكانيزم ارزيابي بررسي مي‎كنيم. بنابراين هر كسي كه با معيارهاي ما تطبيق داشت و راي بيشتري آورد او را به عنوان گزينه نهايي براي انتخابات رياست‌جمهوري سال آينده معرفي مي‎كنيم. وي در ادامه به انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا اشاره كرد و افزود: در بحث انتخابات شوراها شايد بررسي كانديداها بر اساس جدول مكانيزم نباشد و به صورت غيرمتمركز عمل بشود، اما جبهه ايستادگي ايران اسلامي، فردي را به عنوان كانديداي نهايي براي حضور در انتخابات رياست‌جمهوري انتخاب مي‎كند.

 

رئوفيان، «وحدت» را يكي از استراتژي‌هاي مهم اصولگرايان در انتخابات سال آينده برشمرد و گفت: براي رسيدن به وحدت، تمامي فعالان سياسي اصولگرا و… بايد و حتما در دايره تصميم‌گيري، حضور، اظهارنظر و حق راي داشته باشند. دبيركل حزب اسلامي ايران زمين در پاسخ به اين پرسش كه «چه كسي از اردوگاه اصولگرايان در انتخابات رياست‌جمهوري توان رقابت با حسن روحاني را دارد؟»، تصريح كرد: من فقط نظر شخصي خودم را درباره افراد مي‎گويم؛ يعني نظرات من نظرات اصولگرايان نيست. رئوفيان در اين باره اضافه كرد: درباره آقاي قاليباف بايد شفاف‌سازي صورت بگيرد، چرا كه همه گفته‎ها و اظهارنظرهايي كه درباره وي گفته مي‎شود در حد حرف است و هنوز هيچ‌يك از اتهامات شهردار تهران ثابت و رد نشده است. بنابراين نمي‎توان به اين نتيجه رسيد كه محمدباقر قاليباف «آري» يا «نه»!

 

وي ادامه داد: اگر نظر اصولگرايان نسبت به آقاي قاليباف، آري باشد، به معناي اين است كه وي توان رقابت با رئيس‌جمهوري را دارد، چرا كه وي در ميان اصولگرايان در انتخابات سال ۹۲ تنها فردي بود كه بيشترين ميزان راي را در آن دوره كسب كرد. اين چهره سياسي اصولگرا افزود: اگر در آخرين مناظره انتخاباتي سال ۹۲، آقاي روحاني به شهردار تهران نمي‎گفت «من سرهنگ نيستم، حقوقدانم» قطعا جاي حسن روحاني آقاي قاليباف رئيس‌جمهور مي‎شد. وي در ادامه به دبير سابق شوراي عالي امنيت ملي اشاره كرد و گفت: به هر حال، سعيد جليلي داراي سوابقي است و در كشور نيز طرفداراني دارد. ممكن است آقاي جليلي كانديداي جبهه پايداري‌ باشد و در انتخابات رياست‌جمهوري از اين جناح معرفي شود يا شايد هم به دنبال گزينه ديگري باشند و اسم آن فرد را هنوز بر سر زبان‎ها نينداخته‌اند.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…