Home مجله خبری فرهنگی و هنری نگاهی به تازه‌ترین رویدادهای سینمای جهان

نگاهی به تازه‌ترین رویدادهای سینمای جهان

1 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

وب‌سایت ماهنامه فیلم: مالتی‌پلکس‌های آمریکای شمالی برای دومین هفته‌ی پیاپی پذیرای نمایش سه
فیلم به صورت گسترده شدند. این هفته دختری در قطار دختری در قطار (به
کارگردانی تِیت تیلر و با بازی‌های امیلی بلانت و ربکا فرگوسن) از
کمپانی‌های «یونیورسال» و «دریم‌ورکس»، در کنار فیلم منتخب جشنواره ساندنس و
از گزینه‌های موفقیت در فصل جوایز و اسکار تولد یک ملت (به نویسندگی،
کارگردانی و بازی نِیت پارکر) به نمایش درآمد.

 

گزارش اکران: «دختری در قطار»، «تولد یک ملت» و «دبیرستان»

 

نگاهی به تازه‌ترین رویدادهای سینمای جهان

در
این میان «لاینزگیت» و «سی‌بی‌اس» هم با اقتباس از دبیرستان: بدترین
سال‌های زندگی‌ام (استیو کار) خانواده‌های سینمارو را هدف قرار دادند. با
تمام این حرف‌ها به نظر می‌رسد این هفته نیز در مقایسه با هفته‌ی مشابه در
سال گذشته، شاهد افت فروش مجموع فیلم‌های روی پرده خواهد بود و رقم فروش
دوازده فیلم اول جدول، چیزی در حدود ۹۷ میلیون دلار خواهد شد. البته در این
بین باید یک عامل دیگر را هم در نظر گرفت که طبق ارزیابی‌ها دلیل یک افت
فروش پنج درصدی است. این عامل وقوع طوفان متیو است که باعث وزش بادهایی
دست‌کم به سرعت ۱۴۰ مایل بر ساعت می‌شود؛ موضوعی که باعث شد در چهار ایالت
وضع فوق‌العاده اعلام شود و طبق اعلام فرماندار فلوریدا، ریک اسکات،
یک‌ونیم میلیون نفر خانه‌های‌شان را ترک کنند. به هر حال پیش‌بینی می‌شود
که دختری در قطار با نمایش در ۳۱۴۴ سالن به فروشی بیش از ۲۶ میلیون دلار
دست یابد و در صدر جدول فروش قرار گیرد. تولد یک ملت (با نمایش در ۲۱۰۵
سالن) و دبیرستان… (۲۸۲۲) هم به‌ترتیب با نزدیک به هشت میلیون و تقریباً
هفت میلیون دلار در رتبه‌های پنجم و هفتم قرار خواهند گرفت. فیلم‌های دوم
تا چهارم هم به‌ترتیب عبارتند از: خانه‌ی دوشیزه پرگرین برای بچه‌های خاص
(تیم برتن) با فروشی در حدود پانزده میلیون، دیپ‌واتر هورایزن (پیتر برگ)
با فروشی یازده‌ونیم میلیونی و هفت دلاور (آنتوان فوکوا) با فروشی نزدیک به
هشت میلیون دلار. 

 

کن واتانابه از مبارزه شجاعانه‌ی جشنواره بوسان تمجید کرد

 

نگاهی به تازه‌ترین رویدادهای سینمای جهان 
ستاره‌ی ژاپنی کن واتانابه که برای نمایش فیلم جدیدش با عنوان خشم (سنگ‌ایل لی) به جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان رفته است، در نشست خبری این فیلم وقت را هدر نداد – و حرفش را نخورد – و به اظهار نظر درباره مشکل‌های اخیر جشنواره بوسان و مضامین مرتبط با اعتماد (که در خشم مطرح می‌شوند) پرداخت. او که در فیلم‌های تلقین (کریستوفر نولان) و نامه‌هایی از ایوو جیما (کلینت ایستوود) هم بازی کرده است، در این باره گفت: «با وجود همه‌ی مشکل‌ها و موانعی که برطرف‌نشدنی به نظر می‌رسیدند، این جشنواره به کارش ادامه داد و این باعث خوش‌حالی من است. تصمیمی که باعث ادامه‌ی کار این جشنواره شد شجاعانه بود و بی‌تردید گویای تعهد و ازخودگذشتگی بانیان آن است.» خشم پیش از این در جشنواره‌های تورنتو و سن سباستین روی پرده رفته است و از هفدهم سپتامبر در سینماهای ژاپن به نمایش درآمده که تا این‌جا به فروشی نزدیک به یازده میلیون دلار دست یافته است. در ادامه رییس جشنواره بوسان، کانگ سویون، نقش خودش به عنوان مدیر نشست مطبوعاتی را فراموش کرد و این گونه وارد بحث شد: «در هنگام تماشای خشم به مقوله‌ی اعتماد فکر می‌کردم. این جشنواره چه‌جور اطمینانی را می‌تواند به عموم ببخشد؟» لی در ادامه به طعنه گفت: «خشم به خاطر عنوانش برای نمایش در این جشنواره انتخاب شد.»

«لاوینگ» جایزه‌ی عدالت اجتماعی جشنواره همپتنز را دریافت کرد

درام لاوینگ/ Loving به کارگردانی جف نیکولز جایزه‌ی عدالت اجتماعی جشنواره بین‌المللی فیلم همپتنز را دریافت کرد. این فیلم با بازی‌های تحسین‌شده‌ی جوئل اجرتن و روث نِگا، پنج‌شنبه در اولین نمایشش در آمریکای شمالی، این رویداد سینمایی را افتتاح کرد. لاوینگ که اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره کن تجربه کرده بود، درباره زن و مردی (ریچارد و میلدرد لاوینگ) است که در سال ۱۹۵۸ در ویرجینیای آمریکا برای تخطی از قوانین ضدازدواج بین‌نژادی در این ایالت بازداشت می‌شوند. جایزه‌ی عدالت اجتماعی هر سال به فیلمی تعلق می‌گیرد که الگویی برای ارزش‌هایی مانند صلح، برابری، عدالت جهانی و آزادی‌های مدنی باشد. این جایزه به نام ویکتور رابینوویتس (وکیل حقوق مدنی) و همسرش جوآن (نویسنده، فیلم‌ساز و روزنامه‌نگار) نام‌گذاری شده است. پسر این زوج، مارک رابینوویتس، جایزه‌ی عدالت اجتماعی را به نیکولز کارگردان و نانسی بیرسکی تهیه‌کننده اهدا کرد و گفت: «همان طور که این جایزه به احترام و نام والدینم اهدا می‌شود که خودشان یک زوج بین‌نژادی بودند، بسیار درخور و موجب خوشنودی است که با آن از چنین فیلمی قدردانی می‌شود، و البته یاد و خاطره‌ی ریچارد و میلدرد لاوینگ را زنده می‌کند. داستان آن‌ها هرگز نباید به فراموشی سپرده شود.» کمپانی «فوکِس فیچرز» در چهارم نوامبر لاوینگ را به صورت محدود به نمایش عمومی درمی‌آورد.

ووپی گولدبرگ یاد و خاطره‌ی رابین ویلیامز را گرامی داشت

دوستان و خانواده‌ی رابین ویلیامز چهارشنبه‌شب در شهر نیویورک دور هم جمع شدند تا یاد و خاطره‌ی این کمدین فقید را گرامی بدارند و افتتاحیه‌ی مرکز بازیگری جدیدی که نام او را بر خود دارد، هرچه باشکوه‌تر برگزار کنند. ووپی گولدبرگ که با ویلیامز و بیلی کریستال در یک سری از رویدادهای ویژه‌ی گردآوری اعانه‌ی «کامیک ریلیف» همکاری داشته، در این گردهمایی گفت: «او مثل برادرم بود. برادر بزرگ‌تر و بامزه‌ترین آدمی که می‌شناختم؛ و هر کسی که بتواند مثل او آزاد باشد، این فرصت را دارد که به اندازه‌ی او خوب باشد. این میراث اوست.» کریستال، هنک آزاریا، بانی هانت، کارول کین، مارلو تامس، فیل دوناهیو و بری لوینسن (که در فیلم صبح به‌خیر، ویتنام ویلیامز را هدایت کرد و نامزدی اسکار را برایش به ارمغان آورد) از دیگر چهره‌هایی بودند که به گولدبرگ ملحق شدند. کریستال هم گفت: «دل‌مان خیلی برای او تنگ شده است اما فکر می‌کنم روحیه‌ی مثال‌زدنی او در این مرکز زنده خواهد ماند.»

بازی واقعیت مجازی «وقایع‌نامه‌ی جان ویک» عرضه می‌شود

 

نگاهی به تازه‌ترین رویدادهای سینمای جهان 
کمپانی‌های «لاینزگیت» و «استاربریز» از تولید بازی «وقایع‌نامه‌ی جان ویک» خبر دادند که با فناوری جدید و جذاب «واقعیت مجازی» تولید می‌شود. این بازی بر اساس فیلم جان ویک: قسمت دوم شکل می‌گیرد که دهم فوریه روی پرده خواهد رفت. در روز پنج‌شنبه، پیش‌نمایش هفت‌دقیقه‌ای از این بازی تیراندازی اول‌شخص در «کامیک کان نیویورک» به عنوان بخشی از برنامه‌ی تبلیغاتی فیلم منبع اقتباس پخش شد. چاد اشتاهلسکی که فیلم اول را با همکاری دیوید لیچ کارگردانی کرده بود، دنباله‌ی جان ویک را هم ساخته است. «لاینزگیت» بازاریابی جهانی این دنباله را از جشنواره فیلم کن آغاز کرد. فیلم اصلی که در سال ۲۰۱۴ به نمایش درآمد، ۴۳ میلیون در آمریکا و ۳۵ میلیون دلار در سراسر جهان فروش کرد.

تجلیل انجمن بین‌المللی مستند از لین و نورمن لیر

انجمن بین‌المللی مستند نام‌های لین و نورمن لیر، استنلی نلسن، اَلای درکز و نانفو وانگ را به عنوان کسانی اعلام کرد که در سی‌ودومین جوایز سالانه‌ی مستند از آن‌ها قدردانی خواهد شد. این مراسم نهم دسامبر در بک‌لاتِ «پارامونت استودیوز» برگزار می‌شود و جوایزی به بهترین‌ها در رشته‌های مستند بلند، مستند کوتاه، مستند دانش‌آموزی دیوید ال. والپر و مجموعه‌های کوتاه اهدا خواهد شد (فهرست نامزدها اوایل ماه نوامبر اعلام می‌شود). لین و نورمن لیر که جایزه آمیکس را دریافت خواهند کرد، علاوه بر فعالیت در عرصه‌ی فیلم‌سازی، فعال اجتماعی و سیاسی، بشردوست و مؤسسان بنیاد خانواده‌ی لیر هم هستند.

اعلام عنوان دنباله‌ی «بلید رانر» و جزییاتی دیگر

 

نگاهی به تازه‌ترین رویدادهای سینمای جهان 

«اَلکان اینترتینمنت» و «برادران وارنر» سرانجام عنوان دنباله‌ی کنجکاوی‌برانگیزی را اعلام کردند که سینمادوستان مدت‌هاست انتظارش را می‌کشند: بلید رانر ۲۰۴۹. هریسن فورد، رایان گاسلینگ، جرد لیتو، رابین رایت، آنا دی آرماس، سیلویا هوکس، کارلا جوری، برکاد عبدی و دیو باتیستا از بازیگران فیلم هستند و دنی ویلنوو (زندانی‌ها و سیکاریو) کارگردانی آن را بر عهده دارد. این فیلم در ماه ژوییه‌ی ۲۰۱۷ جلوی دوربین می‌رود و قرار است ششم اکتبر در آمریکای شمالی اکران شود. علاوه بر این، پنج‌شنبه اعلام شد که بخش تازه‌تأسیس کمپانی «الکان» با کمپانی «آکیولِس» – که در زمینه‌ی فناوری «واقعیت مجازی» فعالیت می‌کند -قرارداد همکاری امضا کرده است که بر اساس بخشی از آن، «آکیولس» دست به تولید و پخش تجربه‌های «واقعیت مجازی» بر اساس بلید رانر ۲۰۴۹ خواهد زد.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…