نیاز ناوگان هوایی به نوسازی - ای پاتوق
: مسیر شما
اقتصادی و بازرگانی نیاز ناوگان هوایی به نوسازی

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

محمدباقر سعادت نماینده مجلس در فرهیختگان نوشت: در اینکه کشور نیاز به هواپیماهای جدید و نوسازی ناوگان هوایی دارد که شکی نیست اما یکی از مواردی که مسئولان کشوری در زمینه توسعه خطوط هوایی باید در نظر بگیرند این است که درباره روند خرید و اقداماتی که در این زمینه انجام می‌شود با مردم سخن بگویند و آنان را درجریان واقعیت‌ها قرار دهند. مردم حق دارند واقعیت‌ها را بدانند.

 

از سوی دیگر باید بپذیریم در زمینه صنعت هوایی و ناوگان هواپیمایی مشکلاتی داریم و امیدواریم با خرید هواپیماهایی جدید که خوشبختانه چندی پیش کلید خورد، خطوط هوایی کشور رونق بگیرد و به اهدافی که در زمینه داریم، برسیم.

 

یکی از برنامه‌هایی که دستگاه‌های متولی باید در این زمینه به دنبال محقق شدن آن باشند، تامین قطعات موردنیاز برای این هواپیماهاست تا در آینده دوباره به مشکلاتی که امروز با آن درگیر هستیم، برخورد نکنیم. سیاست ما باید توسعه حمل‌ونقل هوایی با نوسازی ناوگان هوایی باشد. اگر می‌خواهیم با کشورهای منطقه چون امارات و ترکیه رقابت کنیم باید به فکر پر کردن این خلأ چندین ساله باشیم. موافقتی که در این زمینه انجام شده را باید به فال نیک گرفت و امیدوار بود طرف مقابل به تعهدات خود در این زمینه پایبند باشد. هرچند که پس از برجام تا امروز صحبت‌های زیادی در این باره انجام شده و طرف مقابل چندین‌بار تعهدات خود را تغییر داده است اما این روند باید با یک برنامه‌ریزی درست و منطقی پیش برود تا در این زمینه خود را به حد استانداردهای دنیا برسانیم.

مجلس امیدوار و خوشحال از تامین این بخش از نیاز حمل‌ونقلی کشور است. بسیاری از فرودگاه‌های کشور در حال حاضر نیمه‌فعال هستند و شارژ این فرودگاه‌ها با ورود هواپیماهای نو و تاسیس خطوط جدید هوایی بخش مهمی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را نیز پاسخگو خواهد بود، چراکه در پی این اتفاق اشتغال در فرودگاه‌ها و رونق و آبادانی را خواهیم داشت.

 

نیاز اصلی کشور تامین ناوگان هوایی است که می‌تواند فرودگاه‌های ایران را به هاب منطقه تبدیل کند و وزارت راه و شهرسازی با علم بر این موضوع باید تمام تلاش‌ خود را صرف نهایی‌کردن قرارداد خرید از ایرباس و بویینگ انجام دهد. آسمان ایران مسیر ارتباطی غرب به شرق دنیاست و باید از این فرصت برای نوسازی ناوگان هوایی و تجهیزات فرودگاه‌های کشور به هواپیماهای نو استفاده شود. اگر این توسعه اتفاق بیفتد بی‌شک بسیاری از صنایع کشور مانند گردشگری هم رونق می‌گیرد و می‌توان کوی سبقت را از کشورهای همسایه مانند ترکیه و امارات متحده عربی که در سال‌های اخیر در این حوزه به سودآوری زیادی رسیدند، ربود.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ای پاتوق |