Home مجله خبری فرهنگی و هنری وجه مشترک وزرای ارشاد دولت‌ اصلاحات و اعتدال

وجه مشترک وزرای ارشاد دولت‌ اصلاحات و اعتدال

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

نامه نیوز: نزدیک به هاشمی رفسنجانی است، در دولت اصلاحات سفیر بوده، معاون سیاسی پورمحمدی در وزارت کشور بوده، وزیر ارشاد دولت روحانی است، وقتی از مجلس رای اعتماد گرفت گفت فیس بوک باید رفع فیلتر شود، از ممیزی‌های سال‌های ‌گذشته گلایه مند بود، می‌خواست نویسندگان صریح القلم باشند، دوست داشت هیچ روزنامه‌ای توقیف نشود.

حالا اما وزیر ارشاد دولت روحانی روزهای سختی را سپری می‌کند و حتی برخی می‌گویند استعفایش روی میز روحانی است. برگزاری کنسرت‌ها در مشهد و قم باعث شده است تا جنتی زیر شدیدترین فشارها باشد.

در زمان مجلس نهم، طیف دلواپس این مجلس همیشه او را آماج حملات خود قرار می‌دادند.

مخالفان جنتی که سخت به دنبال زمین زدن وزیر ارشاد دولت روحانی هستند از هر شیوه ای بهره جستند و جریحه دار کردن احساسات از جمله این حربه ها بود تا با این کار این طبقه اجتماعی را نسبت به دولت روحانی بدبین کنند و به واسطه این بدبینی راه را برای تحت فشار قرار دادن دولت و یا استیضاح جنتی باز کنند.

 

این فشارها به حدی است که به نظر می‌رسد جنتی عطای وزارت ارشاد را به لقایش ببخشد. 

امری که شاید بتوان آن را مسبوق به سابقه نیز دانست، چه آنکه وزرای ارشاد به جز وزرای دولت احمدی نژاد، همواره زیر شدید ترین فشارهای سیاسی و غیر سیاسی بوده‌اند. جنس فشارها به جنتی درست مانند همان برخوردهایی است که با وزرای ارشاد دولت هاشمی رفسنجانی و دولت اصلاحات صورت می‌گرفته است.

 

حساس شدن باعث می‌شود که تمام حواس دولت متوجه شفاف سازی در مورد ابهامات بوجود آمده شود و همین مسئله باعث می‌شود که دولت از بسیاری از مسئولیت‌های اصلی خود بازبماند.

نزدیک روحانی به رئیس دولت اصلاحات و هاشمی شاید باعث شده است تا سرنوشت وزیر ارشاد دولت او نیز شبیه سرنوشت وزاری ارشاد دولت‌های سازندگی و اصلاحات باشد.

 

فشار به دو وزیر ارشاد، دولت‌های اصلاحات و هاشمی منجر به برکناری از طریق استیضاح نشد و آنها مجبور به استعفا شدند. باید دید که آیا علی جنتی هم به سرنوشت این دو وزیر سابق دچار خواهد شد یا روحانی سرنوشت دیگری را برای جنتی رقم خواهد زد؟

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…