Home مجله خبری فرهنگی و هنری وزیر کشور: لغو مسابقه ایران و کره هزینه داشت

وزیر کشور: لغو مسابقه ایران و کره هزینه داشت

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

روزنامه شهروند: وزیر کشورگفت: برخی از علما نگران بودند، برخی گفتند عقب بیندازید، برخی هم گفتند برگزار نشود. ازسوی دیگر عدم اجرای مسابقه برای ما هزینه داشت، جوانان ما علاقه‌مند و طرفدار فوتبال هستند.

 

درکنار این پاسخگویی به افکار عمومی و مجامع بین‌المللی و تضعیف این مناسب و شئونات قطعا حملاتی را درپی می‌داشت. عبدالرضا رحمانی فضلی با بیان این‌که وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال همکاری بسیار خوبی در برگزاری دیدار ایران و کره با ما داشتند، گفت: باید مواظب باشیم تا تقارن این‌گونه ایام با این نوع مسائل اتفاق نیفتد که ما دچار زحمت‌ها و نگرانی‌هایی شویم. عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیرکشور همچنین درباره تمهیدات اندیشیده شده توسط وزارت کشور برای برگزاری دیدار تیم‌های فوتبال ایران و کره گفت: تلاقی فوتبال با تاسوعا از نظر اعتقادات دینی ما نگرانی‌ها و دغدغه‌هایی را به وجود آورده بود.

او اضافه کرد: فضای فوتبال یک فضای شاد، بانشاط، فعال هیجانی و پویاست اما فضای تاسوعا فضای غم است و ماتم و عزا. تدبیر این‌که این دو فضا چگونه همدیگر را کنترل کنند، دغدغه‌ و نگرانی همه متدینین بود.

وزیر کشور گفت: برخی از علما نگران بودند، برخی گفتند عقب بیندازید، برخی هم گفتند برگزار نشود. ازسوی دیگر عدم اجرای مسابقه برای ما هزینه داشت؛ هزینه آن برای ما این بود که اولا بازی را ٣ به هیچ بازنده می‌شدیم، دو بازی دیگر را هم به ما اجازه نمی‌دادند، حضور یابیم و این‌که موضوع جام‌جهانی بود. رحمانی‌فضلی در ادامه افزود: ازطرف دیگر بحث سرخوردگی جوانان ما بود. جوانان ما علاقه‌مند و طرفدار فوتبال هستند. درکنار این پاسخگویی به افکار عمومی و مجامع بین‌المللی و تضعیف این مناسب و شئونات قطعا حملاتی را درپی می‌داشت.

او با بیان این موضوع که از نظر بنده بهتر بود ازهمان ابتدا برنامه‌ریزی می‌شد تا این اتفاق نیفتد، گفت: بهتر بود از همان اول که نمی‌دانم یک‌سال قبل بوده، دو‌سال قبل بوده و سه‌سال قبل دقت می‌شد که این اتفاق نمی‌افتاد. حال که این اتفاق افتاده، باید تلاش می‌شد جابه‌جا شود. تلاش هم شد حتی این‌که ساعت آن نیز جابه‌جا شود، صورت گرفت اما آن را هم به هم زدند و در آخر ما ماندیم و عملی که باید آن را مدیریت کنیم.

وزیرکشور دراین خصوص گفت: در دولت این موضوع به وزارت کشور سپرده شد. با توجه به این‌که متولی امور عمومی و اجتماعی وزارت کشور است، گفتند وزارت کشور این موضوع را برنامه‌ریزی کند. ما هم همه مسئولان را درحوزه عمومی اعم از خود وزارت ورزش، صداوسیما، نیروی انتظامی، دستگاه‌های امنیتی؛ همه را جمع کردیم. در شورای امنیت این مسأله مطرح شد و همه اتفاق‌نظر داشتند که ما قدرت مدیریت این مسأله را داریم، به نحوی که این موضوع را تبدیل کنیم به یک بازی، با صد‌هزار نفر مخاطب عزادار مؤمن.

 

همچنین این‌که در تقویت فرهنگ عزاداری ما هم موثر باشد. رحمانی‌فضلی افزود: این موضوع نظر همه دوستان در شورای امنیت بود. بنابراین تقسیم کار شد. ما با توجه به سوابق و تجاربی که روی این موضوع داشتیم، یکی از آنان تلاقی محرم با نوروز بود. آن زمان هم همه نگران بودند ولی مردم ما با پشتوانه قوی که درحمایت از این نامناسبت‌ها و مراسمات دارند و این‌که اعتقادات دینی است، نگذاشتند اتفاق خاصی صورت بگیرد.

وی افزود: ما با توجه به تجربه این موضوع و اعتقادات دینی مردم واقعا نگرانی نداشتیم، البته دلیل نمی‌شد که برنامه‌ریزی نشود. وزارت ورزش همکاری بسیار خوبی کرد. فدراسیون فوتبال همکاری بسیار خوبی کرد. صداوسیما همچنین درفضای عمومی و مدیریت صحنه همکاری بسیار خوبی کرد. نیروی انتظامی، بسیج و دیگر نهادها هم همکاری بسیار خوبی کردند.

وزیرکشور گفت: ما همچنین با ائمه جماعات از طریق ستاد مرکزی نمازجمعه صحبت کردیم، توجیه کردیم. دوستان نگران بودند اما اعتماد کردند به ما تا ما این قضیه را بتوانیم مدیریت کنیم. الحمدلله این مسابقه هم برگزار شد. نکته مهم این است که صحنه مسابقه صحنه عاشورایی بود. شعارها و سینه‌زنی‌ها و شعائر رعایت شد.

رحمانی‌فضلی افزود: علاوه بر این، این‌که ما مسابقه را بردیم و این نیز توفیق خوبی بود. مهم‌تر از همه این بود که در تمام منطقه و شبکه‌های ورزشی این را پخش کردند و نشان دادند که مردم ایران دارای چه روحیه و انگیزه‌ای هستند و در هرشرایطی اصل را بر اعتقادات دینی می‌گذارند و این نیز یک توفیق بسیار خوبی بود.

او درپایان یادآور شد: همچنین آن شبهه و شکی که وجود داشت و از این‌که مسابقه برگزار نشود و جوانان ما نیز سرخورده شوند نیز، حل شد. دیروز نیز آیت‌الله خاتمی در نمازجمعه از این موضوع تشکر کردند. بازهم تأکید می‌کنم ما مسئولان درحوزه‌های مختلف باید مواظب باشیم تا تقارن این‌گونه ایام با این نوع مسائل اتفاق نیفتد که ما دچار زحمت‌ها و نگرانی‌ها شویم.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…