Home مجله خبری حوادث پایان فرار مرگبار از دست مامور کلانتری

پایان فرار مرگبار از دست مامور کلانتری

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

روزنامه شرق: زورگیر حرفه‌ای که هنگام فرار از دست پلیس باعث مرگ یک مأمور شده بود، سرانجام به دام افتاد.

مأموران گشت کلانتری شهرک ولیعصر ساعت ١٦ روز ٢٧ فروردین امسال به دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ١٢٥ با پلاک مخدوش مظنون شدند و به آنها دستور ایست دادند.

 با توقف موتورسیکلت، ترک‌نشین آن به‌سرعت از موتور پیاده شد و اقدام به فرار کرد. در این میان یکی از مأموران راننده موتور را دستگیر کرد و همکار وی نیز به نام گروهبان یکم محمد رضایی (٢٠ساله) به تعقیب فرد متواری رفت.

در زمان تعقیب و گریز گروهبان محمد رضایی با فرد متواری، متهم به سمت خیابان آیت‌الله سعیدی رفت اما هنگامی که مأمور کلانتری قصد داشت به دنبال او از عرض خیابان آیت‌الله سعیدی عبور کند، پرایدی با رانندگی یک زن به علت بی‌توجهی به جلو و سرعت زیاد با مأمور کلانتری تصادف کرد و گروهبان محمد رضایی به علت شدت ضربه ناشی از تصادف، فوت كرد.

با توجه به طرح شکایت‌های مشابه درباره انجام سرقت‌های به‌عنف توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا در محدوده کلانتری شهرک ولیعصر و احتمال ارتکاب این سرقت‌ها توسط سرنشینان موتورسیکلت توقیف‌شده، به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ٣٤ تهران، متهم دستگیرشده همراه پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت‌های به‌عنف» در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 کارآگاهان با آغاز تحقیقات، موفق به شناسایی فرد متواری به نام «مهدی.‌ح» (٢٢ساله) شدند و با بررسی سوابق مجرمان سابقه‌دار فهمیدند «مهدی.‌ح» از زورگیران حرفه‌ای است. سوابق مهدی نشان داد او در سال‌های گذشته چندین بار به اتهام زورگیری‌های مقرون به آزار دستگیر و روانه زندان شده و آخرین سابقه دستگیری وی نیز به سال گذشته بازمی‌گردد که در آن پرونده با اخذ رضایت شاکی پرونده و تأمین قرار از زندان آزاد شد.

در ادامه مخفیگاه متهم فراری در خیابان زمزم شناسایی و در تحقیق از این محل مشخص شد مهدی از آنجا متواری شده است. با اقدامات پلیسی، آخرین مخفیگاه «مهدی» در منطقه دهکده المپیک شناسایی و سرانجام او چند روز پیش دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

«مهدی» در بازجویی‌ها به ده‌ها فقره زورگیری و سرقت‌های خشن به‌ویژه از کارگران ساختمان‌های نیمه‌ساز در جنوب و جنوب غرب تهران به‌ویژه در مناطق شهرک ولیعصر، پاسگاه نعمت‌آباد، خیابان زمزم و… اعتراف کرد و درباره روز فرارش از دست مأموران به کارآگاهان گفت: «آن روز برای زدن بنزین به جایگاه سوخت رفته بودیم. قصد داشتیم پس از زدن بنزین به سرقت برویم و به همین علت یک چاقو همراه خود داشتم که آن را زیر لباس خود پنهان کرده بودم. ناگهان حین خروج از پمپ‌ بنزین مأموران کلانتری به ما دستور ایست دادند.

 به راننده موتور گفتم توقف نکند اما دیگر دیر شده بود و امکان فرار با موتور وجود نداشت. از آنجایی ‌که تا آن روز ده‌ها فقره زورگیری و سرقت انجام داده بودم و از سوی دیگر سلاح سرد همراه داشتم و سابقه‌دار نیز هستم، اطمینان داشتم در صورت دستگیری به این زودی‌ از زندان آزاد نخواهم شد؛ به همین دلیل تصمیم به فرار گرفتم و در عرض اتوبان آیت‌الله سعیدی شروع به فرار کردم. یکی از مأموران به تعقیب من پرداخت.

چندین بار به من دستور ایست داد اما من همچنان به فرار خود ادامه دادم. ناگهان صدای بلندی را شنیدم. در یک لحظه به پشت سر خودم نگاه کردم و دیدم یک خودرو سواری پراید با مأموری که مرا تعقیب می‌کرد، تصادف کرده است. به‌سرعت از محل متواری شدم و پس از آن از طریق روزنامه‌ها متوجه شدم که آن مأمور فوت شده است. پس از مدت کوتاهی نیز فیلم تصادف آن مأمور را در شبکه‌های اجتماعی مشاهده کردم. بسیار ترسیده بودم و اطمینان داشتم که مأموران به دنبال من هستند؛ به همین علت از محل سکونت خود در خیابان زمزم متواری اما نهایتا در دهکده المپیک دستگیر شدم».

سرهنگ کارآگاه داوودفـرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: «با توجه به اعتراف صریح متهم به ده‌ها فقره زورگیری و تهدید با سلاح سرد و سوابق او در ارتکاب سرقت‌های به‌عنف و به منظور شناسایی مال‌باختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است و از مال‌باختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده‌اند دعوت می‌شود برای طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه‌کنند».

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…