Home مجله خبری حوادث پایان فرار هشت ماهه عامل قتل در باغ پرتقال

پایان فرار هشت ماهه عامل قتل در باغ پرتقال

2 second read
0
0
2

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

روزنامه ایران: عامل اصلی جنایت باغ پرتقال دریکی از روستاهای دزفول، پس از چند ماه ردیابی سرانجام در تهران دستگیر شد. متهم ۲۰ ساله که پس از مرگ صاحب باغ گریخته بود، در حالی به دام افتاد که در تهران به عنوان کارگر ساختمانی مشغول کار بود.

هجدهم بهمن سال گذشته مرد ۴۵ ساله‌ای در روستای بن جعفر دزفول و در باغ پرتقالش با شلیک گلوله به قتل رسید. با اعلام این جنایت و تشکیل پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب دزفول، با دستور بازپرس ویژه قتل تیمی از مأموران پلیس آگاهی این شهرستان وارد عمل شدند.

نخستین بررسی‌ها نشان می‌داد صاحب باغ -محمدعلی – شب حادثه با چند نفر که قصد سرقت بار میوه باغش را داشتند، درگیر شده که در این نزاع با شلیک گلوله کشته شده است. با کشف این سرنخ تحقیقات میدانی دراین باره وارد مرحله تازه ای شد.

اعضای خانواده قربانی هم به پلیس گفتند: «چند شب پیش از وقوع این جنایت نیز سارقان به محصولات باغ دستبرد زده بودند. به همین خاطر محمدعلی تصمیم گرفت به تنهایی به باغ رفته و از آنجا مراقبت کند که این اتفاق رخ داد.»

پیگیری این مسأله در حالی ادامه یافت که کارآگاهان هیچ اطلاعاتی از هویت سارقان و عاملان جنایت نداشتند و پرونده با موضوع «سرقت مسلحانه» مورد بررسی قرار گرفت. چند روز پس از حادثه مأموران پلیس دزفول توانستند دو سارق مسلح به نام‌های علی و حمید را  که هر دو ۲۱ ساله بودند، دستگیر و یک قبضه سلاح کمری نیز در مخفیگاهشان پیدا شد. با بررسی این اسلحه در پلیس آگاهی مشخص شد قربانی باغ پرتقال با همین سلاح کشته شده است. دو متهم در بازجویی‌ها به سرقت‌های مسلحانه و مشارکت در سرقت باغ اعتراف کردند اما عامل قتل را فردی به نام عباس- ۲۰ ساله- معرفی کردند.

به این ترتیب تحقیقات برای دستگیری این متهم فراری آغاز و مشخص شد متهم سابقه‌دار از دزفول خارج شده و متواری است.متهمان در اعتراف هایشان گفتند: چند شب قبل به باغ مقتول رفته و مقدار زیادی از مرکبات باغ را سرقت کردیم. پس از فروش میوه‌ها بازهم تصمیم به سرقت از همان باغ گرفتیم و به همین علت شب پیش از سرقت، مخفیانه به داخل باغ رفته و میوه‌ها را چیده و آماده بردن کردیم.

 شب بعد هر سه نفر به داخل باغ رفتیم تا میوه‌های چیده شده را با وانت خارج کنیم که ناگهان از داخل باغ و در تاریکی، مقتول از میان درختان بیرون آمد و به سمت ما حمله ور شد. درگیری بالا گرفته بود که عباس به او شلیک کرد و با افتادن او روی زمین فرار کردیم. چند روز بعد هم وقتی متوجه مرگ این مرد شدیم عباس فرار کرد و سلاح را پیش ما گذاشت.»

ردگیری عامل جنایت در تهران

به دنبال این اعتراف‌ها پلیس آگاهی دزفول در جست و جوی عامل جنایت به سرنخ‌هایی از متهم در تهران رسید. به این ترتیب کارآگاهان پس ازدریافت نیابت قضایی به تهران اعزام و ادامه تحقیقات در اداره دهم پلیس آگاهی پیگیری شد.سرانجام مخفیگاه متهم در یک ساختمان نیمه ساز شناسایی و او شامگاه یکشنبه ۱۱ مهر دستگیر شد.

در بازجویی‌های مقدماتی نیز به مشارکت در سرقت‌های مسلحانه با دو متهم دستگیر شده و همچنین مشارکت در درگیری و قتل صاحب باغ پرتقال اعتراف کرد. سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به وقوع جنایت در شهرستان دزفول، متهم برای ادامه تحقیقات در اختیار پلیس آگاهی شهرستان دزفول قرار گرفت.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…