Home مجله خبری فرهنگی و هنری پروژه جدید برنده نخل طلا

پروژه جدید برنده نخل طلا

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

روزنامه بانی فیلم: عبداللطیف کشیش، فیلمساز فرانسوی تونسی الصل، که درسال ۲۰۱۳ با فیلم جنجالی و ضد اخلاقی«آبی گرم ترین رنگ است» (عنوان دوم این فیلم «زندگی آدل» است) برنده جایزه نخل طلای کن شد، مدتی است بدون سروصدا، سناریو خود را به پایان رسانده واز ۸ سپتامیر(یک ماه پیش) فیلمبرداری اثر جدید خود را آغاز کرده است. این اثر محصول ایتالیا وفرانسه ( کمپانی پاته)  محسوب می شود و بسیاری منتظر دیدن آن هستند.

 

پروژه جدید برنده نخل طلا

اولین مکانی که فیلم تمام شده به آنجا ارائه خواهد شد جشنواره کن ۲۰۱۷ خواهد بود.

عنوان موقتی این فیلم «مکتوب، مکتوب است» و هشتمین اثر این فیلمساز است. داستان «مکتوب، مکتوب است» اقتباسی آزاد از یک رمان است. فیلمبرداری درشهر(ست) ادامه دارد.

ماجرای «مکتوب، مکتوب است»  به زندگی جوانی به نام امین می پردازد که سناریو نویس است و به تازگی در پاریس مستقر شده. احمد به منااسبت تعطیلات تابستانی به شهر زادگاهش می رود که در کنار دریای مدیترانه قراردارد. او با دوستان قدیمی اش روبرو می شود و روزی با دختری زیبا به نام یاسمین، آشنا شده که برگ جدیدی درزندگی او ورق می زند . اما دیری نمی پاید که با اشنا شدن با یک خانم تهیه کننده فیلم، در همان ناحیه، گردش دیگری در جهان امین رخ می دهد . وی به امین پیشنهاد می کند که فیلم او را تهیه خواهد کردو…

عبداللطیف کشیش با اولین اثر خود «تقصیر از ولتربود»، توانست درجشنواره ونیز درسال ۲۰۰۰ جایزه شیر طلا را به دست آورد. وی بعدها چندین باز نیز توانست جایزه سزار فرانسه را هم به خود اختصاص دهد. کشیش درجشنواره ونیز هم برای فیلم «ونوس سیاه» جایزه گرفت. او همچنین در سال ۲۰۰۷ درهمین جشنواره ونیز جایزه هیات داوران را به دست آورد.

کشیش برای نخستین بار در سال ۲۰۱۳ به بخش مسابقه کن راه یافت، و نخل طلا را گرفت.

این فیلمساز تونسی تبار برای تهیه فیلم جدیدش کمپانی فیلمسازی اش نیز شراکت دارد و کانال تلویزیون ۲ فرانسه نیز از سرمایه گذاران این اثر جدید اوست. احتمال دارد نام فیلم عوض شود. این فیلمساز در ۷ دسامبر ۱۹۶۰ در تونس به دنیا آمد. در شش سالگی به همراه پدر ومادر یه شهر نیس در جنوب فرانسه مهاجرت کردند در همانجا به تحصیل پرداخت، سپس به پاریس آمد، مدتی در رشته های مختلف سینما کارکرد و سرانجام در سال ۱۹۹۹ توانست نخستین فیلم خود را کارکند.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…