Home مجله خبری فرهنگی و هنری پورمحمدی: مبارزه با فساد در نظام جدی است

پورمحمدی: مبارزه با فساد در نظام جدی است

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری فارس: مصطفی پورمحمدی در همایش مدیران کل تعزیرات سراسر کشور اظهار کرد: به رغم محدودیت ها شاهد فعالیت های خوبی در تعزیرات هستیم و این فعالیت ها تاثیر خوبی در سالم سازی محیط کسب و کار داشته است.

وی با تاکیید بر اولویت بندی و زمانبندی انجام کارها و ماموریت ها در تعزیرات ادامه داد: همه باید با هدف گزاری دقیق جهت خود را مشخص و گام ها را تعریف کنیم و در سر موعد ارزیابی و کاستی ها علت یابی شود.

وزیر دادگستری گفت: سیر تحولات در سازمان قابل توجه و امیدوار کننده است ولی نیازمندی ها و توقعات زیاد است و توجهات اجتماعی مثل رسانه ها و افکار عمومی به تعزیرات افزایش یافته است. این کشش افکار عمومی را نشان می دهد و رسانه ها هم موضوعات جذاب و مطلوب احتماعی را منعکس می کنند.

پورمحمدی با بیان اینکه زیر ذره بین و قضاوت عمومی هستیم گفت: از رسانه ها تشکر می کنیم و آنها را بخشی از نجموعه خود می دانیم که اثربخشی ما را ارتقا می دهند اما انتظار اخبار دقت بیشتری کنند تا افکار عمومی دریافت واقع بینانه و صحیح داشته باشند.

وزیر دادگستری با بیان اینکه دنیای امروز دنیای شفافیت و پاسخ گویی است افزود: اگر با بخش های رسمی اطلاع رسانی تبادل اطلاعات نداشته باشیم در فضاهای دیگر که در اختیار ما نیست، اطلاعات انتشار می یابد.

پورمحمدی گفت: اهمیت فعالیت تعزیرات روز به روز بیشتر می شود و اقبال مراجع عالی به تعزیرات بیشتر شده است و ماده ای در قانون برنامه ششم آوردیم مبنی بر اینکه که تخلفات موجود در جامعه درجه بندی شود و حرایم را قوه قضائیه و تخلفات را تعزیرات رسیدگی کند.

 

این پیشنهاد مورد پذیرش قوه قضاییه قرار گرفت تا هر آنچه جرم زدایی می شود در تعزیرات تحت عنوان تخلف رسیدگی شود.

وی گفت: با این حساب رسیدگی به هر نوع تخلف در محیط کسب و کار در حیطه وظایف تعزیرات است که در حال احصا عناوین تخلفات حیطه کسب و کار با همکاری قوه قضائیه هستیم و این وظیفه سنگینی است.

وی تصریح کرد: رسیدگی تعزیراتی، پیچیدگی و تشریافت زمان بر رسیدگی در قوه قضاییه را ندارد و در تعزیرات فرایند رسیدگی کوتاه است. این موقعیت را نباید از دست بدهیم و باید به سمت سرعت عملیات و دادرسی سریع حرکت کنیم.

وزیر دادگستری افزود: سریع الحساب بودن از اسما الهی است. در نظام دادرسی خود کمترین اعتراض را داریم. اگر کسی تخلفی کرد به سرعت باید حکم بدهیم و جامعه اقر رسیدگی شما را ببیند.

پورمحمدی ادامه داد: مردم نباید هر روز نگران این باشند که فلان کالا گران به فروش میرسد و یا تاریخ گذشته است، مردم توقع دارند جنس سالم تهیه کنند.

وی ضمن عذرخواهی از اینکه هنوز سامانه ۱۳۵ عملیاتی نشده است گفت: دلیل این اتفاق نداشتن بودجه است.

وی ادامه داد: در دنیای الکترونیک پیشخوان یک عقب ماندگی است، ما نمی توانیم مردم را در پیشخوان ها معطل کنیم و دولت الکترونیک هم این را نمی پسندد.

پورمحمدی با بیان اینکه امروز ۴۱ درصدمردم برای آمارگیری از اینترنت استفاده کرده اند، گفت: قطعا مردم همراهی می کنند باید اجازه دهیم مردم خودشان بازرس باشند.

وی گفت: تقاضای من این است که هرچه زودتر سامانه ۱۳۵ راه اندازی شود، گفت: بحث مبارزه با فساد در نظام و دولت جدی است، دستاوردهای خوبی داشته ایم اما رضایت بخش نبوده است.

وزیر دادگستری تصریح کرد: ما هنوز در بحث مبارزه با مفاسد خرد گیر داریم باید شفاف سازی کنیم و زیرساخت های پیشگیرانه را مهیا کنیم.

پورمحمدی گفت: ۶۵ درصد کشفیات پرونده های بالای ۱۰۰ میلیون نسبت به ۶ ماهه ۹۴ افزایش داشته اما همچنان ۸۰ درصد کشفیات برای پرونده های زیر ۱۰ میلیون تومان است.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…