کاهش نرخ تورم به روایت آمار

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرآنلاین: مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم روستایی در شهریور ماه امسال به ۷٫۷ درصد رسید.

این مرکز گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در شهریورماه سال ۱۳۹۵ را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، شاخص کل (برمبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در شهریورماه سال ۱۳۹۵ عدد ۲۴۴ را نشان می دهد که در همسنجی با ماه پیش از آن (مرداد) ۰,۱ درصد کاهش داشته است.

شاخص کل در همسنجی با ماه مشابه پارسال (تورم نقطه به نقطه) ۷٫۵ درصد افزایش یافته و نسبت به ماه قبل (۷٫۸ درصد) کاهش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل در ۱۲ ماه منتهی به شهریورماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی) ۷٫۷ درصد است که نسبت به تورم ۱۲ ماهه منتهی به مردادماه ۱۳۹۵ (هشت درصد) کاهش نشان می دهد.

برپایه این گزارش، شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات در این ماه به رقم ۲۶۷,۷ رسید که در همسنجی با مردادماه ۰٫۷ درصد کاهش نشان می دهد. شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد ۲۶۴٫۴ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۸ درصد کاهش نشان می دهد.

شاخص گروه اصلی خوراکی ها نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷,۸ درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در ۱۲ ماه منتهی به شهریورماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶٫۴ درصد است که نسبت به تورم ۱۲ ماهه منتهی به مردادماه ۱۳۹۵ (۶٫۷ درصد) کاهش یافته است.

همچنین شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در شهریورماه ۱۳۹۵ به رقم ۲۲۸,۱رسید که ۰٫۴ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد.

میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷٫۲ درصد بوده و نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به شهریورماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۸٫۷ درصد است که نسبت به تورم ۱۲ ماهه منتهی به مردادماه ۱۳۹۵ (۹ درصد) کاهش یافته است.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس