کلید شکست داعش در سوریه

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ایسنا: فرستاده سازمان ملل به سوریه بر لزوم ایجاد دولت فراگیر در سوریه صرف نظر از درگیری‌های شرق حلب تاکید کرد.

 استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه بر لزوم تشکیل چنین دولتی در سوریه تاکید کرد و افزود: شکست داعش تروریسم فقط با تشکیل دولتی که شامل همه گروه‌ها در سوریه باشد ممکن است.

دی میستورا ادامه داد: داعش بسیاری از غیرنظامیان را در موصل که اجازه ندادند آتشبارهایش را بر فراز منازلشان قرار دهد کشته است و شاهد یک تیرگی در روند عملیات نظامی در سوریه هستیم.
در همین حال وی نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا توافق واشنگتن با مسکو در خصوص سوریه را مختل سازد.

دی میستورا گفت که از اقدام واشنگتن در راستای افزایش تحرکات نظامی علیه گروه تروریستی داعش استقبال می‌کند.  وی بااشاره به اظهارات ترامپ در جریان کمپین انتخاباتی‌اش گفت در کنار این ادعاها ما فکر می‌کنیم که ترامپ در نظر دارد اولویتی بسیار بالا برای مبارزه با داعش قائل باشد.فکر نمی‌کنم هیچ کس از جمله من با این موضوع مخالفتی داشته باشد. با این حال لازم است اقدام علیه داعش در کنار روسیه انجام شود زیرا در حال حاضر تهدید این گروه متوجه همه است.

وی افزود: موضوعی که هم اکنون با آن مواجه هستیم این است که در حالی که همه در باره راهکار سیاسی صحبت می‌کنند در واقع بطور مشخص شاهد بالا گرفتن برآیندهای نظامی هستیم. در حال حاضر شاهد افزایش تحرکات نظامی هستیم و نمی توانم بگویم مساله حلب تا کی طول می‌کشد.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس