Home مجله خبری ورزشی کلید فتح آینده در دستان فوتبال ایران

کلید فتح آینده در دستان فوتبال ایران

1 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ‌ایسنا: تیم‌ ‌ملی فوتبال نوجوانان ایران در فینال جام ملت‌های آسیا در ضربات پنالتی‌ مغلوب عراق شد و عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد. این نتیجه‌ هر چند به شیرینی قهرمانی نبود، اما نوید آینده خوبی برای ایران داشت.

فرایند انتخاب بازیکنان تیم‌ ‌ملی نوجوانان با استانداردهای جهانی متفاوت است و تصور ساز و کار درست و مشخص برای کشف و تربیت استعدادهای نوجوان در ایران وجود ندارد، با این حال تیم‌ ‌ملی موفق شد عنوان دوم جام ملت‌های آسیا را کسب کند و به جام جهانی راه یابد. از حالا وظیفه مسئولان فوتبال ایران به شدت بیشتر از قبل شده و باید خیلی بیشتر از گذشته به فوتبال پایه توجه شود.

اگر فوتبال ایران می‌خواهد از ثمره درخشش نوجوانانش استفاده کند و در آینده فوتبال آسیا و جهان سهمی داشته باشد باید از استعدادهای خود حمایت کند و برای پیشرفت آنها بکوشد.

فوتبالیست‌های ایرانی از نظر فیزیک بدنی و تکنیک ذاتی بسیار بهتر از همتایان آسیایی خود هستند، ولی چرا فوتبال در شرق آسیا تا این حد پیشرفت کرده و بازیکنان کره ای و ژاپنی راهی لیگ‌های معتبر اروپایی می‌شوند و در غرب آسیا هم کشورهایی مثل امارات و عراق رشد خوبی داشته‌اند؟

کلید حل این مساله را باید در فوتبال پایه جستجو کرد. کشورهای شرق آسیا با استفاده از مربیان استعدادیاب معتبر اروپایی و گسیل داشتن استعدادهای خود به مدارس فوتبال مطرح در اروپا، به رشد و پیشرفت فوتبالیست‌های خود کمک می‌کنند، ولی در ایران، فوتبالیست‌های توانمند نوجوان تنها در صورت حضور در تیم‌ ‌ملی دیده و شناخته می‌شوند.

مربیان تیم‌ ‌ملی نوجوانان طبق یک روال قدیمی، از بازیکنان علاقمند تست می‌گیرند و در چند مرحله، بازیکنانی را برای تیم‌ ‌ملی بر می‌گزینند و در نهایت، موفقیت تیم‌ ‌ملی باعث می‌شود که برخی از این فوتبالیست‌ها به چشم باشگاه‌ها بیایند و روند رو به رشد را طی کنند. در این میان برخی فوتبالیست‌های مستعد هم از قافله عقب می‌مانند و درخشش آنها در همان رده نوجوانان باقی می ماند و نمی‌توانند  -به هر دلیلی-‌ در رده‌های بالاتر به افتخار پوشیدن پیراهن تیم‌ ‌ملی یا باشگاه‌ها نائل شوند.

موفقیت تیم‌ ‌ملی نوجوانان و سومی فوتسال در جام جهانی نوید روزهای خوبی در آینده برای فوتبال ایران دارد. این اتفاق‌های فیک، نشان می‌دهد که مجموعه فوتبال و فوتسال ایران توانسته تا حدود زیادی به انجام کارهای تیمی دست بزند و در این راه موفق شود. کسب اولین مقام جهانی ایران در یک رشته تیمی نشانگر همین نکته مثبت است.

تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران هم اکنون در راه جام جهانی روسیه است و در روزهای پیش‌رو باید با ازبکستان و کره جنوبی بازی کند. صعود تیم‌ ‌ملی به جام جهانی می‌تواند شور و هیجان دوباره ای به فوتبال ایران بدهد و باعث شود که نوجوانان مستعد فوتبال ایران هم تلاش بیشتری برای موفقیت و پیشرفت داشته باشند.

با تمام این اوصاف تنها یک نکته مهم و غیر قابل اغماض وجود دارد و آن لزوم حمایت از بازیکنان جوان و نوجوان با استعداد است. فدراسیون فوتبال ایران، باشگاه‌ها، مربیان دلسوز و آینده نگر و تمام اهالی فوتبال باید تمام تلاش خود را برای بهبود شرایط کار در رده‌های پایه انجام دهند.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…