Home مجله خبری فرهنگی و هنری کیان روزنامه‌نگاری با پایبند نبودن به اخلاق حرفه‌ای در خطر است

کیان روزنامه‌نگاری با پایبند نبودن به اخلاق حرفه‌ای در خطر است

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :کیان روزنامه‌نگاری با پایبند نبودن به اخلاق حرفه‌ای در خطر است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسین انتظامی که به روزنامه گسترش صمت رفته بود، ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع)، پایبندی به میثاق‌های حرفه‌ای را کلید حل بسیاری از مشکلات دانست و افزود: یکی از متغیرهای جدی و بحرانی در حوزه مطبوعات کشور بحث اخلاق حرفه‌ای است. کیان روزنامه‌نگاری و به‌تبع آن آثار اجتماعی سنگینی که در جامعه امروز شاهد آن هستیم با نبود اخلاق حرفه‌ای در حال ویران شدن است و نگرانی جدی نسبت به این موضوع وجود دارد.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتشار روزنامه گسترش صمت با حضور نیروی جوان را نشانه توجه ویژه به تربیت نسل آینده مطبوعات و کادرسازی عنوان و اضافه کرد: یکی از ویژگی‌های مطبوعات موفق، داشتن هویت مشخص است که در بخش‌های مختلف فنی و محتوایی باید دیده شود مانند اینکه مطالب منتشر شده دارای امضا باشد و چیزی به‌عنوان اسم مستعار در آن رسانه وجود نداشته باشد که این حسن بزرگ باید در تمامی خانواده مطبوعات نهادینه شود.

او همچنین با اشاره به تقویت زیرساخت‌های مطبوعاتی به عنوان ابزاری برای رشد و ثبات در این حرفه، تصریح کرد: یکی از اتفاق‌های خوبی که در این موسسه شاهد آن هستیم و امیدواریم در کل مطبوعات کشور هم به آن اهتمام بورزند، بحث موسسه‌های مطبوعاتی است. یکی از مشکلات ما در مطبوعات در زمینه بقا و حفظ رسانه‌های قدیمی، بحث‌های حقوقی است چراکه بیشتر امتیازهای انتشار به نام شخص است و با فوت شخص آن مجموعه هم دچار اختلال می شود و یا به‌دست فراموشی سپرده می‌شود. اگر بتوانیم در بدنه مطبوعات شیوه مدیریتی «موسسه محور» را اجرا کنیم می‌توانیم به موفقیت‌ها و بقای بهتری در این حوزه دست پیدا کنیم.

او با ابراز خرسندی از انتشار روزنامه «گسترش تجارت» در موسسه صمت گفت: بخشی از این تجربیاتی که در این روزنامه و موسسه اتفاق افتاده، ارزشمند است و در تاریخ مطبوعات ثبت خواهد شد؛ مانند تولد یک روزنامه از دل روزنامه مادر که این اتفاق منحصربه‌فردی است و حرکت مدیریتی جالبی است.

بنابراین گزارش، ناصر بزرگمهر، مدیر مسئول روزنامه گسترش صمت نیز در این بازدید دو ساعته، ضمن تشریح عملکرد روزنامه گسترش صمت،به انتشار روزنامه جدید گسترش تجارت اشاره کرد و گفت: همزمان با حضور آقای دکتر انتظامی تولد یکی از فرزندان این روزنامه با نام «گسترش تجارت» را شاهد بودیم که پس از ۱۵۰ پیش شماره وارد خانواده مطبوعات کشور شد.

مدیر مسئول روزنامه گسترش صمت با اشاره به حرکت به سوی استقلال مالی موسسه، به راه اندازی یک صندوق قرض الحسنه اشاره و تصریح کرد: صندوق قرض‌الحسنه صمت با سرمایه اولیه ۱۰۰میلیون تومان و با همراهی روزنامه‌نگاران در موسسه صمت به عنوان یک موسسه خصوصی راه‌اندازی شد که منشأ اقدامات خیر و مثبتی برای رفع موانع مالی این حوزه شد و در صورت مساعدت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند صندوق قرض الحسنه همه روزنامه نگاران باشد.

او همچنین مهمترین ویژگی معاونت مطبوعاتی دولت یازدهم در مقایسه با دوره‌های گذشته را، «شفافیت» دانست و از آن به عنوان مدیریت آکواریومی در جهت مبارزه با فساد و افزایش آگاهی عمومی یاد کرد.

۵۸۲۴۱

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…