Home مجله خبری فرهنگی و هنری گزارش تصویری از کنسرت خیریه «میترا»

گزارش تصویری از کنسرت خیریه «میترا»

4 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

برترین ها: به دست‌هایت نگاه کن. فهرست کوتاهی از کارهایی را که با این دست‌ها، با انگشتانتان می‌توانید انجام دهید در ذهنتان مرور کنید. اصلاً با هم مرور کنیم؛ همین گرفتن مجله در دست.

 

به این فکر کنید که شما یکی از هفت میلیارد نفر انسان روی زمین هستید با دستانی که می‌توانند چیزی را بین انگشتانشان نگه دارند. فکر می‌کنید آن عده دیگر که دستانشان با دستان شما متفاوت است چه کارهایی می‌توانند انجام دهند؟

اگر جای من بودی و روز جمعه نهم مهرماه نودوپنج در موسسه آینده برتر حضور داشتی، می‌توانستی به خودت افتخار کنی که تماشاگر کنسرت میترا هستی. البته هنوز هم می‌توانی به خودت افتخار کنی. افتخار کن که در کشوری زندگی می‌کنی که میترا و میتراهایی هستند که می‌توانند الگوی تو باشند برای آفریدن همه چیز از هیچ، برای شادمانه زیستن، برای انسان بودن. افتخار کن در جهانی زندگی می‌کنی که هزاران هزار میترایی در آن نفس می‌کشند که در وجودشان بی‌کرانگی خالق و شکنندگی مخلوق را توامان به نمایش می‌گذارند.

پنجاه نفر در فضایی صمیمانه و سرشار از شگفتی و شور، سالن موسسه آینده برتر را پر کرده‌اند. نهم مهرماه نودوپنج قطعاً در یاد و خاطره تک تک این افراد خواهد ماند، این را در چشمانشان می‌توان دید. میترا سلطانی، دختری بیست‌وهفت ساله است که معلولیت را با محدودیت اشتباه نگرفته است. تمام صندلی‌های سالن پر شده و برنامه ساعت پنج‌وسی دقیقه بعد از ظهر شروع می‌شود.

خانم شیخان، از دوستان میترا، او و مادرش- مریم سلطانی- را معرفی می‌کند. مریم سلطانی زنی است مبتلا به بیماری دیستروفی ماهیچه‌ای دوشن، که با همتی مثال زدنی توانسته لیسانس روانشناسی بگیرد و به‌عنوان مشاور در بهزیستی مشغول به‌کار شود. بیماری دوشن، شایع‌ترین و شدیدترین نوع از بیماری‌های دیستروفی ماهیچه‌ای و ژنتیکی است. از عوارض اصلی این بیماری تحلیل و نابودی ماهیچه‌های ارادی (که در کنترل بدن نقش حیاتی دارند) است که در مواقع شدید نهایتاً منجر به عدم توانایی در راه رفتن، ۹۶٪ معلولیت و مشکلات تنفسی می‌شود. مریم این‌ها را به رسمیت نمی‌شناسد، نقاش و تذهیب‌کار هم هست و حالا به دخترش میترا کمک می‌کند تا هنرش را به همگان معرفی کند.

میترا علی‌رغم اینکه انگشت‌های ضعیفی دارد، اما ارگ را خوب می‌نوازد و خوب‌تر از نواختنش می‌خواند. برنامه با قطعه -ای انسان‌ها- شروع می‌شود و در ادامه قطعاتی از موسیقی کلاسیک جهان و موسیقی نوستالژیک ایرانی اجرا می‌شود. جمعیت از توانایی و تبحر میترا به‌وجد آمده‌اند و با هم‌خوانی ترانه‌ها، انرژی مثبت سالن را صدچندان می‌کنند. قطعه -ای ایران- آخرین قطعه برنامه است. تک تک اجراها سراسر سرشار از امید است. این کنسرت، تبلور همان چیزی است که “آینده برتری‌ها” به آن ایمان دارند.

“آینده برتری‌ها” بر این باورند که توانایی، صرفاً به سلامت جسمی افراد باز نمی‌گردد، ما باید ذهن و باور داشته باشیم. در همین راستا پروژه‌ای به نام “تولد یک باور” کلیده زده شد تا طی آن افراد به ظاهر کم‌توان که استعداد خاصی دارند یا در زمینه‌ای به موفقیت دست یافته‌اند، بتوانند کار، هنر و یا توانایی خود را عرضه کنند. آینده برتر پل ارتباطی این افراد با مخاطب است.

در آخر برنامه خانم مریم سلطانی از خودش و اهدافش برای دخترش می‌گوید، این که می‌خواهد میترا را همه دنیا ببینند و توانایی آن‌ها به‌عنوان یک تیم، در معرض دید همگان قرار گیرد و از موسسه آینده برتر به‌خاطر ایجاد این فرصت و تبدیل این آرزو به امیدی تازه تشکر می‌کند.

 

گزارش سیب سبز از کنسرت خیریه میترا 

 

گزارش سیب سبز از کنسرت خیریه میترا 

 

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…