Home مجله خبری فرهنگی و هنری گشایش عملی در روابط بانکی با اروپا

گشایش عملی در روابط بانکی با اروپا

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ایسنا: نشریه “مونشنر مرکور” در گزارشی از تصمیم سه بانک ایرانی برای افتتاح شعبه در مونیخ با هدف کمک به تقویت روابط تجاری با شرکتهای آلمانی خبر داد.

 ایلسه آیگنر، وزیر اقتصاد ایالت باواریای آلمان به روزنامه “مونشنر مرکور” گفت: بانک خاورمیانه، بانک پارسیان و بانک سینا موافقت بانک مرکزی ایران برای دایر کردن شعبه در خارج از کشور را بدست آورده اند.

آیگنر که عضو حزب محافظه کار کریستین سوسیال آلمان است، در جریان دومین دیدارش از تهران در یک سال اخیر با این روزنامه صحبت کرد.

وی گفت: موانعی که در روند پرداخت پول مبادلات وجود دارد، مانع همکاریهای تجاری میان شرکتهای باواریایی و ایرانی شده است. به همین دلیل افتتاح شعبه بانکهای ایرانی در مونیخ اهمیت زیادی برای شرکتهای آلمانی بویژه شرکتهای کوچک و متوسطی دارد که دورنمای صادرات بزرگی به ایران دارند.

بر اساس گزارش رویترز، بسیاری از شرکتهای اروپایی از اینکه به رغم برداشته شدن تحریمهای هسته ای آمریکا علیه ایران همچنان نمی توانند فاینانس مورد نیاز را از بانکهای غربی تامین کنند، شکایت دارند. بانکهای بین المللی به دلیل واهمه از نقض تحریمهای آمریکایی که همچنان باقی مانده اند و مواجه شدن با مجازاتهای شدید این کشور، تمایلی به همکاری در مبادلات مربوط به ایران نشان نمی دهند.

در دوران تحریمهای هسته ای، شرکتهای ایرانی از روشهایی مانند انتقال پول از طریق صرافان برای انجام تجارت استفاده کردند که بسیار پرهزینه و زمان‌بر به شمار می رفت و چندان قابل اعتماد نبود.

وزیر اقتصاد باواریا گفت: بانکهای ایرانی برای ایجاد دفاتر ماهواره ای در مونیخ و بررسی روند تایید، کمک حرفه ای دریافت خواهند کرد.

وی به علاقه بالا برای صادرات اقلامی از بخشهای مهندسی، خودرو، هوافضا، فناوری محیط زیست و فناوری دارویی و پزشکی به ایران خبر اشاره کرد.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…