دانشگاه تمام استعدادهای افراد از جمله بی استعدادی آن ها را آشکار می کند.(آنتوان چخوف)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵
خانه » مجله خبری » اقتصادی و بازرگانی » پس‌ انداز یک خانواده شهری پارسال چقدر بود؟
پس‌ انداز یک خانواده شهری پارسال چقدر بود؟

پس‌ انداز یک خانواده شهری پارسال چقدر بود؟

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرآنلاین: تفاوت هزینه و درآمد خانوار نشان می‌دهد که یک خانوار شهری در سال گذشته توانسته یک میلیون و ۱۳۵ هزار تومان پس‌انداز کند.

تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران از جزییات هزینه و درآمد خانوار، حاکی از آن است که مجموع هزینه ناخالص یک خانوار شهری در سال ۱۳۹۴ حدود ۲۶ میلیون و ۷۵۱ هزار تومان بوده است. از این رقم، ۶ میلیون و ۲۴۳ هزار تومان مربوط به هزینه‌های خوراکی و دخانی و ۲۰ میلیون و ۵۰۸ هزار تومان مربوط به هزینه‌های غیرخوراکی بوده است.

این در شرایطی است که در سال ۱۳۹۳ متوسط هزینه ناخالص خانوار در شهرها رقمی حدود ۲۴ میلیون و ۱۴ هزار تومان گزارش شده بود. از این رقم، ۵ میلیون و ۸۱۲ هزار تومان به هزینه‌های خوراکی و دخانی و ۱۷ میلیون و ۶۷۳ هزار تومان به هزینه‌های غیرخوراکی مربوط می‌شد.

بنا به این آمار، متوسط هزینه ناخالص خانوار شهری در سال ۱۳۹۴ نسبت به سال ۱۳۹۳ حدود ۱۱٫۴۰ درصد افزایش پیدا کرد.

از سوی دیگر، مرکز آمار ایران متوسط درآمد سالانه یک خانوار شهری را هم اعلام کرده است. به این ترتیب، متوسط درآمد یک خانوار شهری در سال ۱۳۹۴ حدود ۲۷ میلیون و ۸۸۷ میلیون تومان بوده که این رقم نسبت به سال ۱۳۹۳ از رشد ۱۵٫۵۶ درصدی برخوردار بوده است. متوسط درآمد سالانه یک خانوار شهری در سال ۱۳۹۳ حدود ۲۴ میلیون و ۱۳۱ هزار تومان اعلام شده بود.

تفاوت هزینه و درآمد خانوار نشان می‌دهد که یک خانوار شهری در سال گذشته توانسته یک میلیون و ۱۳۵ هزار تومان پس‌انداز کند؛ این در حالی است که در سال ۱۳۹۳ میزان پس‌اندازی که یک خانوار شهری می‌توانست داشته باشد، ۱۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان بود.

 

پس‌ انداز یک خانواده شهری پارسال چقدر بود؟ 
پس‌ انداز یک خانواده شهری پارسال چقدر بود؟ 

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز