تماس با مدیر
Date


مصرف سرانه آب در تهران نگران کننده است

مصرف سرانه آب در تهران نگران کننده است

به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، یوسف رضاپور سرپرست شرکت آب منطقه‌ای تهران در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری این شرکت با آموزش و پرورش استان تهران، که در نمایشگاه بین المللی برگزار شد، گفت: در اوایل انقلاب جمعیت کشور حدود ۳۵ میلیون نفر بود، ولی این رقم امروز به ۸۰ میلیون نفر رسیده است.


بیشتر بخوانید

  • افتتاح دو نمایشگاه تخصصی بین‌المللی در حوزه صنعت آب و برق

او ادامه داد: ما باید مصارف آب را به سمت استاندارد سازی ببریم در حال حاضر سرانه تامین آب در استان تهران حدود ۳۰۰ متر مکعب در سال است و با توجه به شاخص‌های بین المللی در شرایط بحرانی قرار دارد.

رضا پور تصریح کرد: متاسفانه در کشور الگوی مصرف آب جدی گرفته نمی‌شود به طوری که باید درباره زیر ساخت‌های لازم جهت هدررفت آب چاره‌ای اندیشید که این مهم با همکاری وزارت نیرو و وزارت صمت امکان پذیر است.

سرپرست آب منطقه‌ای تهران افزود: این موضوع به تنهایی کافی نیست و در جهت نیل به اهداف در زمینه مدیریت مصرف آب، باید آگاهی عموم جامعه و مسئولان نیز افزایش یابد، که در همین راستا شرکت آب منطقه‌ای تهران علاوه بر اطلاع رسانی به آحاد جامعه، با تهیه سند سازگاری با کم آبی موضوع را در سطح استان تهران با مشارکت بخش‌های مختلف مصرف کننده آب با جدیت پیگیری می‌کند.

رضا پور ادامه داد: سرانه مصرف آب در ایران ۲۲۰ لیتر در شبانه روز است که این رقم در برخی از مناطق کلانشهر‌های کشور مانند تهران به حدود ۳۴۵ لیتر در شبانه روز می‌رسد.

این مقام مسئول در پایان گفت:  هر فرد تهرانی بالغ بر ۱۲۰ متر مکعب آب در سال استفاده می کند و متاسفانه مصرف آب شرب در تهران ۷۰ درصد بالاتر از میانگین کشور است.

انتهای پیام/

وبگردی
Copyright 2007 - 2019